Що сталося з криптовалютами?

25.07.2017
25.07.2017

Як ви знаєте, весь прогресивний світ зараз спостерігає за криптовалютами. За біткойни вже можна купити що завгодно (окрім відеокарти, звичайно), бізнесмени вкладають мільйони у будівництво цілих цехів для майнингу, а нові валюти з’являються ледь не щодня.

Проте минулого тижня відбулося незрозуміле. ЗМІ вийшли із заголовками про те, що курси Bitcoin та Ethereum різко знизились. Згодом ціна на валюти відновилася, а панічних оголошень щодо продажу відеокарт на OLX стало менше. Що ж це було?

Ми поставили це запитання нашому експерту, віце-президенту із маркетингу компанії Infopulse Яну Кайлу.

– У неділю курс Ethereum опустився з $401 до $131, Bitcoin обвалився з $3000 до $1800. Із чим це пов’язано та чому зараз валюти знову укріплюються?

Основним мінусом Bitcoin та Ethereum є проблема масштабованості. Блоки в системі Bitcoin обмежені 1 мегабайтом пам’яті, через що багато користувачів мають проблеми з обробкою транзакцій, що перевищують цей об’єм.

Користувачам Ethereum [через цю ж проблему] буквально треба стояти в черзі на обробку транзакцій. А враховуючи те, що інтерес до Ethereum зростає щодня, не дивно, що система просто не може впоратися зі зростаючим потоком [транзакцій]. Також дається взнаки людський фактор. Нещодавно неправильно написаний контракт до однієї з ICO «поклав» усю мережу Ethereum, хоч і на досить короткий термін.

Коли таке відбувається, деякі користувачі починають активно продавати монети. Пропозиція перевищує попит, відповідно, вартість будь-якого продукту за таких умов починає падати.

Проте не варто забувати, що Bitcoin та Ethereum – це криптовалюти, що підкоряються основним законам економіки так само, як долар або євро. Те, що ціна валют знизилась, не означає, що вся система одразу рухнула. Тим паче Bitcoin та Ethereum існують не перший день і вже впевнено зафіксували свої позиції на ринку. Вони стабільні, і це доведено нинішнім ростом їхньої вартості (зараз валюти знову зростають - ред.).

– Чи вигідно буде майнити Ethereum найближчим часом? Ми бачимо, що на OLX продаються відеокарти та цілі майнинг-ферми.

Важко сказати, чи є причиною продажу відеокарт саме паніка. Не варто забувати, що життєвий цикл відеокарт для майнингу в середньому складає 2 роки. Цілком логічно, що деякі користувачі намагаються продати їх та замінити новими.

Що стосується вигоди майнингу в Ethereum, то зараз відбувається процес удосконалення алгоритму криптовалюти. Поки що оголошено гібридний формат переходу, в якому майнинг ще буде задіяно. Тим не менше, вже стає зрозуміло, що надалі роль майнингу в системі Ethereum буде кардинально змінено. Наразі він усе ще залишається вигідним, однак варто слідкувати за новинами світу Blockchain.